Boston consulting group: перехід на електротранспорт зажадає масового перенавчання робітників в єс

14

За даними ринкових експертів, планований в європі масовий перехід на електромобілі викличе масштабні зміни в автоіндустрії. Єс буде потрібно повсюдно впроваджувати програми перенавчання для того, щоб допомогти робітникам підготуватися до «екологічно безпечного майбутнього».

Reuters.com

Асоціація промисловців platform for electromobility оприлюднила дані доповіді консалтингового агентства boston consulting group, згідно з яким до 2030 року рівень зайнятості в європейській автоіндустрії впаде менш ніж на 1% з 5,7 мільйона чоловік, що працюють сьогодні. При цьому перехід на електротранспорт означає великий струс для всієї галузі.

Очікується, що робочі місця в сферах, пов’язаних з виробництвом автомобілів з двс і поставками для цього сегмента, скоротяться на 20% і 42% відповідно, в цілому на 500 000 позицій. У той же час рівень зайнятості у постачальників, пов’язаних з технологіями з «нульовим викидом», зросте на 300 000 чоловік.

Відомо, що єврокомісія запропонувала заборонити виробництво і продаж нових машин з бензиновими і дизельними двигунами вже з 2035 року. У відповідь виробники попередили, що це може позбавити роботи величезне число людей, зайнятих в індустрії, пов’язаної з транспортом на двс. Вони запросили у єс допомоги для того, щоб нівелювати для робітників негативні наслідки переходу на випуск електротранспорту.

На думку асоціації platform for electromobility, доповідь прогнозує велике зростання галузі виробництва енергії, пов’язаної з автоіндустрією і зарядної інфраструктури для електромобілів — в обох випадках очікується значне збільшення числа робочих місць. В асоціації вважають, що єс, національні уряди і компанії повинні зосередити зусилля на інвестиціях в освіту, підвищення кваліфікації і повну «рекваліфікацію» деяких співробітників.

Асоціація представляє інтереси великої кількості організацій, включаючи tesla inc., renault і nissan, що забезпечує зарядні рішення компанію chargepoint і американську 3m.