Болт з шестигранною головкою для кріпильних виробів

9-30-2020

Важливість правильного вибору кріплення

Болти, що випускаються сучасною промисловістю, можуть значно відрізнятися по класах своєї міцності, що залежить переважно від марки стали, яка була використана для їх виготовлення. Саме тому вибирати болти, які відповідають тому чи іншому класу, слід виходячи з того, для вирішення яких завдань їх планується використовувати. Також хочемо вам порекомендувати DIN 933 http://metalvis.ua/catalog/c-hex-bolts/prod-din933-082011625811-bolt-s-shestigrannoi-golovkoi.html великий вибір кріплення і болтів від фірми METALVIS.

Наприклад, для з’єднання елементів легкої не навантажений конструкції підійдуть болти нижчого класу міцності, а для кріплення відповідальних конструкцій, що експлуатуються під значними навантаженнями, необхідні високоміцні вироби. Найбільш примітними з таких конструкцій є баштові і козлові крани, відповідно, болти, що відрізняються найвищою міцністю, стали називати «крановими». Характеристики таких кріпильних елементів, які використовуються для з’єднання елементів найвідповідальніших конструкцій, регламентуються вимогами ГОСТ 7817-70. Такі болти роблять з високоміцних сортів сталі, що також обумовлюється в нормативному документі.

Кріпильні елементи, як відомо, бувають декількох видів: болти, гайки, гвинти, шпильки. Кожне з таких виробів має своє призначення. Для їх виготовлення використовуються стали різних класів міцності. Відповідно, буде відрізнятися і маркування болтів, а також кріпильних елементів інших типів.

Особливості з’єднання за допомогою різьблення

  • Надійність за рахунок використання спеціальної метричної різьби і універсальності профілю. Численні дослідження підтверджують, що при правильно обраному класі міцності болта, а також моменті затягування таке з’єднання витримує великі навантаження, а також надійно захищене від самовідкручування.
  • Витримування поперечних і осьових навантажень. Виготовлені зі спеціальних марок сталі, болти добре протидіють навантажень в будь-якому напрямку.
  • Нескладний монтаж і демонтаж конструкцій. Незважаючи на те, що через деякий час відкрутити різьбове з’єднання буває непросто (через корозію металу), за допомогою спеціальних розчинників це зробити цілком реально.
  • Невелика вартість робіт, яка значно нижче витрат на зварювання. Багато конструкцій зводяться сьогодні з використанням болтів, оскільки це вимагає менше часу і сил.

Потрібно відзначити, що невеликим недоліком нарізного сполучення можна вважати сильну концентрацію напруги в місці западини профілю самої різьблення. З цієї причини маркування болта повинна бути підібрана правильно, в точній відповідності з навантаженням, яку відчуває деталь. Це дозволить зменшити ризик як самовідкручування при слабкій затягуванні, так і розриву гайки / зрізання різьблення внаслідок екстремальної напруги.

Не потрібно забувати, що сьогодні також активно застосовуються всі можливі засоби стопорения, включаючи контргайки і пружинні шайби.

Види нарізного кріплення

Для виконання нарізного сполучення потрібні як мінімум дві деталі, одна з яких має зовнішню, а інша – внутрішнє різьблення. Існує кілька конструкційних різновидів різьблення.

болтове

В з’єднуються деталях свердлити наскрізні отвори, після чого всередину вставляється болт, який затягується з іншого боку гайкою.

гвинтове

У такому типі з’єднання роль гайки виконує сама деталь, в якій попередньо висвердлюється отвір, потім наноситься різьблення, після чого за допомогою болта або гвинта кріпиться інша деталь. Якщо застосовувати саморізи, то свердлити попередній отвір не обов’язково, оскільки деталь при закручуванні сама автоматично робить різьблення.

За допомогою шпильок

Один кінець такої шпильки вворачивается в вузлову деталь, а на другий спеціальним чином накручується підходяща гайка.