Більшість російських айтішників хочуть відкрити свій стартап

28

Проведене опитування онлайн-університету skypro виявило, що 64% it-фахівців не повністю задоволені своїм кар’єрним статусом. Багато з них зізналися, що хотіли б в перспективі відкрити свій бізнес. У звіті також повідомляються сфери, в яких вони хотіли б розвиватися.

Згідно з представленими даними, зовсім незадоволені своєю роботою 17% it-фахівців. Лише 16% опитаних влаштовує поточна робота. Рівень доходів задовольняє лише частково 72% айтішників. При цьому 82% респондентів вірять, що можуть створити стартап паралельно з основною діяльністю. Кожен третій респондент (36%) відповів, що вибере додатковий проект на вільний час, який принесе прибуток, тоді як 49% вважають за краще відпочивати і займатися саморозвитком.

При виборі галузі для власного бізнесу кожен четвертий опитаний it-фахівець хоче створити стартап у фінансовому секторі. 14% розраховують на прибуток в агропромисловості, 13% сподіваються на освітній сектор, а гастрономія і маркетинг набрали 9% і 7% відповідно.

Для 43% респондентів додаткова зайнятість необхідна для більшого заробітку. 23% вважають це можливістю розширити область своїх знань, ще 23% розглядають це як шанс на самореалізацію.

Третина російських айтішників-за додаткову підробіток, якщо вона принесе дохід від 20 до 40 тисяч рублів. При цьому 35% не розглядають підробітки, які можуть принести менше 40 тисяч рублів.