Apple звільнила старшого керівника інженерних проектів, нібито “за витоку інформації”

63

Старший керівник інженерних проектів ешлі йевік (ashley gjøvik) заявила про своє звільнення з apple у зв’язку зі звинуваченнями в витоках конфіденційної інформації. Протягом декількох місяців вона відкрито твітувала про проблеми компанії, пов’язані з домаганнями, залякуванням, стеженням і безпекою на робочому місці.

Джерело: theverge.com

” коли в березні я почала піднімати питання безпеки на робочому місці і майже відразу зіткнулася з переслідуванням і залякуванням, то почала готуватися до того, що станеться щось на зразок цього. Я розчарована, що компанія, яку я любила з тих пір, як була дівчинкою, так ставиться до своїх співробітників», — заявила пані йевік.

Співробітниця компанії висловила стурбованість з приводу того, що будівля, в якій розташований її офіс, знаходиться на особливій території, до діяльності на якій пред’являються особливі екологічні вимоги згідно із законодавством сша. Вона також заявила, що зіткнулася з домаганнями і знущаннями з боку свого керівника і членів команди. Нещодавно вона підняла питання щодо політики apple і того, що компанія привласнила собі право займатися пошуком і контролем робочих телефонів співробітників.

На початку серпня йевік відправили в адміністративну відпустку на час розслідування, яке apple відкрила у зв’язку з цими заявами. Напередодні з нею зв’язався представник відділу по зв’язках зі співробітниками і заявив, що компанія займається делікатним питанням, що стосується інтелектуальної власності, і компанії необхідно провести з нею годинну бесіду. Йевік відповіла, що хотіла б зберегти всі повідомлення в письмовій формі і зазначила, що всю кореспонденцію вона пересилає в національне управління з трудових відносин сша, куди вона нещодавно подала заяву зі звинуваченнями. На це представник відділу відповів, що, оскільки вона вирішила не брати участі в дискусії, їм доведеться задіяти ту інформацію, якою вони володіють, і — “з урахуванням серйозності звинувачень” – призупинив її доступ до систем apple. Кілька годин по тому йевік отримала електронний лист, в якому йдеться про припинення її роботи в apple, починаючи з наступного дня.

Представник apple джош розенсток (josh rosenstock) прокоментував інцидент виданню the verge: «зараз і раніше ми глибоко прихильні створенню і підтримці позитивних та інклюзивних робочих місць. Ми серйозно ставимося до всіх питань, що викликають занепокоєння, і проводимо всебічні розслідування, коли б такі питання не піднімалися, і з поваги до конфіденційності всіх залучених осіб ми не обговорюємо справи конкретних співробітників”.