4G модеми

316

Стандарт зв’язку LTE приніс нові можливості у використанні мобільного інтернету. Швидкості, які дає зв’язок четвертого покоління досить, щоб організувати повноцінну точку доступу для будинку або заміського ділянки. Для прийому інтернету від мобільного оператора Вам знадобитися 4G модем. Такі пристрої широко представлені на ринку України, в будь-яких цінових діапазонах. Найбільш поширені моделі від Huawei, ZTE, Novatel, Alcatel.

Головна вимога до модему для 4G інтернету – підтримка частот 1800 і 2600 МГц. Хорошим запасом на майбутнє стане підтримка частоти 800 МГц, яка незабаром стане доступною в Україні.

Максимальна швидкість, яку можна добитися від 4G модему на середину 2019 року в нашій країні – до 150 Мбіт / с, це обмеження стандарту 4-го покоління LTE, яке діє у нас. У найближчому майбутньому будуть доступні більш високі швидкості 300 Мбіт і більше. У реальному експлуатації, враховуючи завантаженість БС і віддаленість від них, в середньому можна розраховувати на швидкість близько 30-50 Мбіт / с.

Якщо Ви хочете добитися більш високої швидкості з’єднання, вибирайте 4G модем з роз’ємами для підключення зовнішніх підсилюють антен. В ідеалі їх повинно бути два, щоб була можливість підключити антени за технологією MIMO і домогтися істотного збільшення швидкості, до 2,5 раз.

Якщо Ви хочете роздавати мобільний інтернет, вибирайте моделі з можливості роздачі по WiFi (роутери). Таких девайсів безліч, з різними характеристиками бездротового роздачі. При покупці уточнюйте усі характеристики у консультантів, щоб не переплатити за непотрібні.